DABAR 2022.

Autor: Tea Kompar Jerković, 21. 11. 2022.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online izazov, koji se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator izazova za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a.
Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.
I naša škole je i ove godine sudjelovala u natjecanju. Učiteljice Maja Grbavac, Ivana Reškovac, Željana Pavlović i Emilia Vlašić su sudjelovale sa svojim učenicima.
U 2. razredima je sudjelovalo 3 učenika, u 4. razredima je sudjelovalo 24 učenika, 5. razredima 50 učenika, 6. razredima 8 učenika i u 7. razredima 18 učenika.

Među 10% najboljih u Republici Hrvatskoj su:
Za Mega Dabar – 7. razred:
1. Roko Tokić, 7.e, mentorica Željana Pavlović
Za Kilo Dabar – 6. razred:
1. Mila Mandžo, 6.d, mentorica Željana Pavlović
2. Tomas Perčin, 6.d, mentorica Željana Pavlović
3. Marin Begu, 6.c, mentorica Ivana Reškovac
Za MiliDabar – 4. razred:
1. Marko Lubina, 4.e, mentorica Maja Grbavac
1. Laura Slade, 4.e, mentorica Maja Grbavac

Iz 2.c su sudjelovali Lovro Dimnić, Niko Dimnić i Toni Vukosav pod mentorstvom učiteljice Emilije Vlašić.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju, a pogotovo 10% najuspješnijim učenicima u državi!
Vidimo se i dogodine!
Više fotografija pogledajte OVDJE.