‘Gdje je tezoro? Komedija Skup – upoznavanje s opusom Marina Držića’

Autor: Tea Kompar Jerković, 9. 11. 2022.

Zahvaljujući suradnji OŠ Lapad i Ustanove u kulturi Grada Dubrovnika Dom Marina Držića danas su, tijekom trećega i četvrtoga sata Hrvatskoga jezika, učenici 6.c razreda imali priliku biti dijelom programske aktivnosti "Čitajmo Držića".

Drugi ciklus projekta ‘Gdje je tezoro? Komedija Skup – upoznavanje s opusom Marina Držića’ u kojem se učenicima viših razreda osnovnih škola kroz analizu i interpretaciju odabranih ulomaka približava djelo našeg Dubrovčanina i velikog hrvatskog komediografa Marina Držića nastavio se u Osnovnoj školi Lapad u 6. razredu.
Radoznali učenici OŠ Lapad uronili su u Držićev svijet. Radionice su izvodile izv. prof. dr. sc. Katja Bakija sa Sveučilišta u Dubrovniku i profesorica hrvatskog jezika Marija Konsuo.

Također, zahvaljujemo se Domu Marina Držića jer će naša školska knjižnica biti bogatija za jedno novo izdanje knjige Marina Držića, "Novela od Stanca" u stripu.
Više fotografija pogledajte OVDJE.