Učenici drugih razreda u posjetu Etnografskom muzeju Rupe

Autor: Tea Kompar Jerković, 7. 11. 2022.

Učenici 2. razreda s njihovim učiteljicama posjetili su Muzej Rupe te poslušali zanimljivu priču o Đivovim rabotama. Đivo nas je uz pomoć naših domaćina gđe Aleksandre i gospara Bruna upoznao sa svim dijelovima muzeja.

Više o samoj radionici možete saznati na stranici Dubrovački muzeji / Dubrovnik Museums.

U prvome dijelu interaktivne radionice učenici su se upoznali sa odabranim eksponatima vezanima uz tradicijsko gospodarstvo dubrovačkog kraja (vinogradarstvo, maslinarstvo, ratarstvo, ribarstvo, stočarstvo). Potom su na drugom dijelu radionice učenici ponovili stečeno znanje, rješavajući odabrane zadatke iz edukativne bojanke „S Pavlom i Đivom u điru po muzejima“.

Autori radionice su viša kustosica pedagoginja Aleksandra Piteša i kustos pedagog Bruno Bijađija. Nakon radionica, učenici su uživali u šetnji Gradom. Više fotografija možete pogledati OVDJE.