Dubrovački list: "U mislima s Vukovarom"

Autor: Ana Vlahović, 18. 11. 2010.

Učenici OŠ Lapad bili su mislima uz Vukovar paleći svijeće duž Vukovarske ulice u Dubrovniku. Više o ovom događaju pročitajte i pogledajte na linku Dubrovački list.

U mislima s Vukovarom

Dubrovnik je večeras bio u mislima uz Vukovar. U znak sjećanja na jedan od najtragičnijih dana u hrvatskoj povijesti 18. studenog 1991. zapaljene su svijeće na Stradunu, ispred Crkve svetoga Vlaha, kod spomenika braniteljima na Pilama i u Vukovarskoj ulici.

Svijeće su uz  Dubrovčane zapalili i učenici osnovnih i srednjih škola, a u Katedrali je služena Sveta misa za duše poginulih Vukovaraca.

Bitka za Vukovar, u kojoj su, po podatcima vukovarske bolnice, do sloma obrane grada 18. studenoga 1991. ubijena ili poginula 1624 branitelja i civila te ranjeno njih 1219, počela je 25. kolovoza, kad su bivša JNA i srpske paravojne postrojbe počele opći tenkovsko-pješački napad na Vukovar.

Opkoljeni grad branilo je oko 1800 pripadnika Zbora narodne garde i policije te dragovoljaca HOS-a ustrojenih u 204. brigadu Hrvatske vojske. Obrana grada slomljena je na današnji dan prije 19 godina.

dl/zp

Četvrtak, 18 Studeni 2010

Slike učenika OŠ Lapad i tekst preuzeti su sa stranice tjednika Dubrovački list.