eTwinning projekt Dan jabuka - 1.c

Autor: Tea Kompar Jerković, 2. 11. 2022.

U petak, 28. 10. učenici 1.c razreda i njihova učiteljica Patricija Mage Vidak organizirali su Zoom konferenciju s učenicima iz jedne hrvatske škole i jedne škole iz Bosne i Hercegovine koje su, kao i oni, uključeni u provođenje eTwinning aktivnosti. Naime, projekt Dan jabuka povezao je tako OŠ Pušće iz Donjih Pušća, učiteljica Martina Krupski i drugaši i JUOŠ Desanka Maksimović iz Čelopeka, Zvornik, trećaši i učiteljica Draženka Lalović.

Ovo zanimljivo i edukativno druženje je poslužilo predstavljanju aktivnosti koje su se provodile uz projekt Dan jabuka koji je trajao kroz mjesec listopad. Prikazani su sadržaji iz predmeta: Hrvatski jezik, Likovna kultura, Matematika, Glazbena kultura, Njemački jezik, Engleski jezik te Tjelesna i zdravstvena kultura. Učenici su jedni drugima pokazali svoje crteže i slike koje su izradili, otpjevali su pjesmice na temu jabuka, postavljali pitalice i zagonetke, rješavali računske priče, jednom riječju zabavili su se. Spomenuti su i recepti za zdrave sokove i slatke kolače. Učenici i učiteljice su bile zadovoljne ostvarenim susretom. Budući su naši prvaši prvi put prisustvovali videokonferenciji, oduševljenju nije bilo kraja.