Trećaši u Dubrovačkom primorju

Autor: Tea Kompar Jerković, 24. 10. 2022.

U petak su učenici trećih razreda bili na izvanučioničkoj nastavi u Dubrovačkom primorju. Posjetili su Slano i Majkove.

Sudjelovali su prezentaciji Dobrovoljnog vatrogasnog društva Slano, šetnjom upoznali obilježja svoj primorskog zavičaja te ih povezivali s djelatnostima i načinom života ljudi u zavičaju.
Posjetili su prvi herpetološki rezervat u Hrvatskoj – Lokve u Majkovima koje su jedno su od ukupno 4 područja u Republici Hrvatskoj gdje je do sada pronađena riječna kornjača i u relativno su zadovoljavajućem stanju.
Nakon toga su pošli do Kuća meda i tradicijskih proizvoda Majkoviih proizvoda Majkovi gdje nas je dočekala gđa Ružica Tepšić s ukusnim kolačima i edukativnom prezentacijom o pčelama i medu. Naši učenici su sa zanimanjem slušali, a nakon prezentacije postavljali brojna pitanja.
Naša izvanučionička nastava završila je satom Prirode i društva na jednom od najljepših vidikovaca s kojeg smo promatrali ljepote našeg primorskog zavičaja.
Ostale fotografije potražite OVDJE.