Nikola Filipović jedini je učitelj u lapadskoj školi, ali je u učionici na ‘svom terenu‘

Autor: Tea Kompar Jerković, 21. 9. 2022.

Kao srednjoškolca ga jedno vrijeme nije zanimalo ni "š" od škole, ali onda se u drugom razredu srednje dogodio preokret - Nikola Filipović odlučio je postati učitelj, isključivo i samo to. Nakon srednje škole i završenog Pedagoškog fakulteta postao je magistar primarnog obrazovanja.

U prosvjeti je već 16 godina, a radio je u Osnovnoj školi Mokošica, Marina Držića, Marina Getaldića i Montovjerna, a danas je u Osnovnoj školi Lapad jedini učitelj.

Učitelj 24 sata

Prvo radno iskustvo stekao je u Šipanskoj Luci.

- To je bio moj prvi susret sa Šipanom. Četvrti razred sa četiri učenika. Prvi vikend sam mislio ići doma, ali puhao je jugo pa nisam mogao nigdje. Taj prvi vikend ostao sam na beškotu i voću... Kad sam se dočepao kopna, prvo sam napunio škrinju do vrha! - prisjeća se učitelj.