Književna večer posvećena Terezi Buconić Gović

Autor: Tea Kompar Jerković, 14. 9. 2022.

Manifestacijom Dani europske baštine pod vodstvom Vijeća Europe i Europske komisije slavi se kulturna baština svih europskih zemalja. Ovogodišnje izdanje obilježava se pod zajedničkim naslovom Održivost baštine. U okviru i u skladu s temom ovogodišnjeg programa Dani europske baštine Dubrovačke knjižnice književnom večeri naslovljenom „Baština – naš bitak na istom mjestu“ obilježavaju desetu obljetnicu smrti Tereze Buconić Gović, prisjećajući se njenog doprinosa očuvanju baštine dubrovačkoga kraja.
Program će se održati u četvrtak, 15. rujna 2022., s početkom u 19 sati u čitaonici Narodne knjižnice Grad (Saloča od zrcala).
Djelo Tereze Buconić Gović predstavit će njezini prijatelji i suradnici: Irja Jerković, prof. književnosti i knjižničarka, Tanja Galjuf, prof. hrvatskoga jezika i književnosti i Mato Tomljanović, predsjednik KUD-a Komolac. U prostoru Knjižnice bit će postavljena izložba starih fotografija Rijeke dubrovačke na čijem je pripremanju i uređivanju za izložbu u samostanu u Rožatu književnica sudjelovala. (Rijeka u slici - Advent u Rijeci dubrovačkoj, 2010.-2011.)