Šestaši u dolini Neretve

Autor: Administrator , 3. 6. 2022.

Dana 2. lipnja 2022. organizirana je terenska nastava - jednodnevni izlet za učenike šestih razreda - posjet dolini Neretve (Baćinska jezera, Arheološki muzej Narona, ušće Neretve) u pratnji razrednica Maje Grbavac (6.c), Željane Pavlović (6.d) i Terezije Režić (6.e) te učiteljica Engleskog jezika Maje Burmas Barović i učiteljicom Tjelesne kulture Hadžire Brković.

Sastanak ispred OŠ Lapad bio je u jutarnjim satima u 7:15 gdje je bilo upoznavanje s pratiteljima putovanja i polazak prema Baćinskim jezerima koja su smještena na samo par kilometara od Ploča. Dolaskom na Baćinska jezera slijedilo je ukrcavanje na tradicionalne lađe i panoramska plovidba jezerima.

Slijedio je polazak prema Metkoviću i ručak u restoranu, a nakon toga odlazak prema mjestu Vid gdje se nalaze ostatci antičke Narone i posjet Arheološkom muzeju Narona, sagrađenom na bivšem forumu grada Narona. Nakon muzeja krenulo se prema ušću Neretve gdje je bilo slobodno vrijeme za igru, nakon kojega smo krenuli natrag prema Dubrovniku.

Nakon završetka terenske nastave i izleta (u 19,00 sati) učenici su se samostalno vratili kući.

Više fotografija pogledajte OVDJE.