Školska priredba povodom Dana škole

Autor: Tea Kompar Jerković, 2. 6. 2022.

U utorak, 31. svibnja, u našoj je školi održana priredba povodom Dana škole.

Taj je dan u školi protekao vrlo dinamično od samog početka; učenici su u školu pristizali od 8 sati ujutro te kroz igru i razne aktivnosti i radionice obilježili Dan škole te odradili generalnu probu gdje su učenici koji nastupaju u priredbi, zajedno sa svojim učiteljicama, uvježbavali izvedbu priredbe zadnji put prije velikog trenutka i nastupa pred obiteljima naših učenika. U 18 sati, nakon što su se svi gosti smjestili u našoj dvorani, priredbu je otvorio školski zbor pjesmom „We are the Champions“, a nakon ravnateljičinog uvodnog pozdrava i kratkog obraćanja roditeljima i svima nazočnima, školska je priredba započela. Voditelji su bili učenici 5.c Luka Ruso i Mara Puh.

Priredba je  bila popraćena iskrenim osmjesima, pa čak i ponekom suzom iz redova publike. Svi naši učenici pokazali su izniman talent za glumu, pjevanje, ples, recitiranje te sveukupan scenski nastup kojeg ocjenjujemo najvišom ocjenom. Po završetku priredbe uz pjesmu „The Lion sleeps tonight“ naši su učenici pjesmom i plesom pozdravili publiku, a gromoglasni pljesak koji je uslijedio pokazao je zadovoljstvo obitelji i učitelja naših učenika školskom priredbom.

Uz vjeru i nadu da je završna školska priredba svima nazočnima pružila dovoljno humora i zanimljivih situacija, ali prvenstveno neizmjernu dozu ponosa na svu našu djecu, nadamo se da će nam iduća školska godina donijeti opet pregršt lijepih trenutaka unutar i izvan škole.  Stoga ovim putem čestitamo svim učenicima i učiteljima na prekrasnoj priredbi u kojoj su zdušno uživali svi prisutni u dvorani.

Zahvaljujemo se Dubrovačkim ljetnim igrama na posudbi pozornice i Dubrovačkom simfonijskom orkestru na posudbi razglasa.