Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Autor: Tea Kompar Jerković, 25. 5. 2022.

Ovih dana imamo sve, ali samo ne klasičnu nastavu u školskim klupama. Imamo nastavu nakon koje nijednom učeniku oko nije suho, duša nije ostala netaknuta, a srce, ono puca od ponosa. Ovih dana nastavu nam drže vojnici i članovi braniteljskih udruga i Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, kao i mnogi drugi Vukovarci koji nam rado podijele neku novu informaciju i vlastiti doživljaj iz tih 87 dana neumorne borbe za svoj dom.

Vukovar je predivan i vrlo važan grad u Hrvatskoj. Posjetili smo kulturne znamenitosti koje nas podsjećaju na njegovu veliku važnost za Lijepu Našu. Imali smo priliku naučiti puno o povijesti Vukovara; o herojskoj obrani u Domovinskom ratu i o vučedolskoj kulturi.
Svima se svidio boravak u Vukovaru, osim što smo naučili puno novih podataka zabavili smo se i družili s ostalim školama.
Ovaj oblik izvanučioničke nastave je nešto što ćemo dugo pamtiti i čega ćemo se sjećati svake iduće obljetnice kada na našim dubrovačkim prozorima u mjesecu studenom bude gorila svijeća za (ne)pokoreni grad, naš herojski Vukovar. Iako smo o ratu puno toga znali i od prije, potpuno je drugačije doći na lice mjesta i vidjeti tlo na kojem je nastala sloboda u kojoj danas uživa i svaki naš vršnjak, veseli četrnaestogodišnjak koji će i u budućnosti s ponosom izgovarati:
🕊️ “Grade Heroju, hvala!” 🕊️
Više fotografija pogledajte OVDJE.