NATJECANJE U FINANCIJSKOJ PISMENOSTI

Autor: Tea Kompar Jerković, 4. 3. 2024.

U četvrtak, 29. veljače 2024.g., po drugi put u organizaciji Štedopisa, Instituta za financijsko obrazovanje, organizirano je natjecanje u financijskoj pismenosti za učenike od 5. do 8. razreda u svrhu povećanja financijske pismenosti među učenicima osnovnih škola. Na natjecanju je između 816 ekipa iz cijele Hrvatske sudjelovala i naša ekipa učenika 8.c razreda Nikola Marinović, Marija Mikelj i Dominik Moretić.

Učenici su odgovarali na pitanja kako odgovorno upravljati svojim novcem, na koji način ostvariti veće prihode od rashoda, kako i na koji način je moguće smanjiti troškove, a povećati štednju...