Gradska smotra LiDraNo u Kazalištu Marina Držića

Autor: Tea Kompar Jerković, 7. 2. 2024.

U literarnom stvaralaštvu svoje radove su predstavili sljedeći učenici:
Sagradit ću grad, Roko Radošević (4.d), mentorica Ivana Lučić
Božićna priča, Lucija Krstulović (5.e), mentorica Lenka Violić Fjorović
Što je znanje?, Nicol Kordić (8.e), mentorica Mia Bačić

U dramsko-scenskim pojedinačnim nastupima našu školu predstavljali su:
Omer Akif Aydin (2.c), Vuk Vegeterijanac autorice Ivanke Borovac (mentor Nikola Filipović),
Nikol Šlingar (4.f), Drvo autorice Danuta Wawilow (mentorica Marijana Pasqualicchio),
Ilar Galinović (8.d), Modra elegija autora Nikole Milićevića (mentor Mia Bačić),
Lara Kraljević (5.e), Čarobni prozor pjesnika Ratka Zvrka (mentor Lenka Violić Fjorović)

U dramsko-scenskim skupnim nastupima okušali su se učenici petih i šestih razreda (Judita Jelić (5.c), Lucija Mršić (5.c), Lana Vučur (5.c), Tonka Borovina (5.f), Tonija Butigan (5.f), Flora Avdić (5.e), Ana Čavar (5.e), Leon Milić (5.e), Ivano Tokalić (5.c), Maroje Mitić (6.d), Mia Rana (5.f) uprizorujući dramsko-scensku igru Pobuna lica autorice i mentorice Ivane Marijanović Mekićić.

U skupnom nastupu nastupili su i učenici 4.e razreda (Luna Bobić, Lara Boroje, Gabrila Đanić, Ana Kaselj, Toni Puh, Iva Soče, Dubravko Staničić, Hrvoje Stjepović, Vito Šegović, Stela Varezić) s mentoricom Ivanom Radaljac koji su uz svoje lutke prikazali priču napisanu po priči braće Grimm – Bremenski svirači.

Na Županijsku smotru upućeni su sljedeći učenici i mentori:
iz literarnog stvaralaštva Lucija Krstulović (5.e), mentorica Lenka Violić Fjorović te skupni, lutkarska predstava Bremenski svirači (mentorica Ivana Radaljac).✨
Zahvaljujemo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na Gradskoj smotri LiDraNo 2024., a odabranima za nastup na Županijskoj smotri želimo puno uspjeha!