OŠ Lapad na četvrtoj radionici Foruma mladih - „Filmsko stvaralaštvo djece i mladih“

Autor: Tea Kompar Jerković, 31. 1. 2024.

Četvrta radionica cjelogodišnje manifestacije "Forum mladih" pod nazivom "Filmsko stvaralaštvo djece i mladih" održala se 30. siječnja 2024.g. u 18 sati u Kinu Visia.
Učenice 6.e Dora Kristić i Nika Radošević pod vodstvom učiteljice Lenke Violić Fjorović predstavile su Školu izradom booktrailera. „Vrativši se“ u niže razrede, svoju su omiljenu knjigu, u ovom slučaju lektirni naslov "Družba Pere Kvržice" Mate Lovraka, predstavile u obliku videonajave. Osmislile su scenarij i snimile film prema vlastitoj ideji.

Uz Doru i Niku, učenici Vito Ćapin i Orsula Bratoš (4.f), Gabrijela Vučković, Laura Slade, Flora Avdić, Leon Milić, Ana Ćavar (5.e) predstavili su također booktrailere nastale u Programu povezivanje čitateljske i medijske pismenosti "Harry Potter i darovi smrti", " Ibrahimović" i " Kako je tata osvojio mamu".
Voditelji Programa su: Marjana Leventić, Katarina Palinić i Žarko Dragojević.
Organizator ove forumske radionice je Upravni odjel za obrazovanje, šport, socijanu skrb i civilno društvo, a suorganizator javna ustanova u kulturi "Kinematografi Dubrovnik".
Zahvaljujemo im još jednom na pozivu.
Više fotografija pogledajte OVDJE.