OŠ Lapad ugostila Zero Waste

Autor: Tea Kompar Jerković, 30. 1. 2024.

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji započela 28. sezona Plazma Sportskih igara mladih

Plazma Sportske igre mladih 28. sezonu započele su sportsko-edukativnim programom „Zero Waste – Budi dio igre – Čuvajmo naš planet“ u sklopu kampanje o očuvanju okoliša, razvrstavanju otpada i recikliranju, a u OŠ Lapad održan je prvi event u Dubrovačko-neretvanskoj županiji.

Kao najveća amaterska sportska manifestacija u Europi, čiji je cilj promicanje zdravih životnih navika kroz druženje i sport, Plazma Sportske igre mladih prepoznale su mogućnost za kroz svoju platformu doprinesu održivom razvoju te među djecom, mladima i zajednicama diljem Hrvatske promoviraju i rade na unaprjeđenju održivih praksi u zaštiti našeg okoliša.

„Zero Waste kampanjom započeli smo novu sezonu Igara, a kako uz promociju sporta i sportskog načina života među našim sudionicima implementiramo i pozitivan utjecaj na nove životne navike, edukaciju ćemo provoditi tijekom cijele sezone na svim našim natjecanjima na kojima će ove godine sudjelovati više od 110.000 djece i mladih.“ Istaknuo je Tihomir Gudić, izvršni direktor Plazma Sportskih igara mladih.

Mlade natjecatelje u Dubrovniku podržala je i ravnateljica škole Željana Pavlović. Učenike u Dubrovniku najviše je razveselio zeleni SIM poligon, a u spretnosti i razvrstavanju otpada najbolja ekipe su 3. B u sastavu Marin Prkačin, Dalila Raić, Frano Topalović i Gabriela Marjanović i ekipa 6. C razreda Antea Staničić, Lucija Metković, Marko Luić i Leon Grubišić.

Više fotografija pogledajte OVDJE.