Stiže nam Mobilni planetarij – Odiseja

Najveći mobilni planetarij u Hrvatskoj stiže u našu Školu.

"Odvest ćemo vas na nezaboravno putovanje kroz zvjezdano nebo. Susrest ćete se sa snažnim grčkim herojima i najljepšim mitovima koji se skrivaju iza zvijezda na našem nebu. Istražit ćemo planete, zvijezde i galaksije. Otputovat ćemo do kraja vidljivog svemira. Sve to i više možete doživjeti u mobilnom planetariju Odiseja."

Naš program nudi različita zanimljiva predavanja na temu astronomije. Prezentacije su prilagođene dobi slušatelja, za svaki razred imamo posebno interaktivno multimedijalno predavanje u trajanju od 45 minuta, vođeno našom stručnom suradnicom.
Teme su odabrane tako da učenici kroz naša predavanja ponove gradivo koje su učili u školi na satovima prirode i društva, geografije i fizike te nauče nešto novo o astronomiji, astrofizici i kozmologiji.

Planetarij će biti smješten u dvorani Škole u ponedjeljak, 20. svibnja 2024. i moći će ga pogledati učenici koji su se prijavili svojim razrednicima prema rasporedu.