Dan BezVeze

Učenici i učitelji naše škole su jučer povodom Međunarodnog dana obitelji obilježili projekt „Dan BezVeze“ nizom „uličnih“ igara.

Cilj projekta je kod učenika, ali i svih drugih sudionika, osvijestiti nepovoljan utjecaj prekomjerne i nepromišljene uporabe tehnologije na duševno i tjelesno zdravlje te na socijalne i komunikacijske vještine. Naravno, namjera nije tehnologiju prikazati u negativnom svjetlu. Naprotiv, tehnološki napredak mnoge nam je stvari učinio dostupnijima.

Stoga je naglasak na aktivnostima koje od učenika zahtijevaju što više kretanja i potiču ih na druženje i zajedništvo.

Taj dan je u našoj školi i na školskom igralištu bio vesel i razigran. Igrale su se brojne ulične i društvene igre poput Tovar gre, Pošto kume lončići, Crne kraljice, Ide maca oko tebe, lastike, Care precare, Gluhi telefon, Skakavc, Škatule batule…  Posebno nas veseli što su mnoge igre prisutne i danas među našom djecom.

Ako ste zaboravili kako se pojedina igra igra naše stručne suradnice su izradile brošuru u kojoj se mogu pronaći ideje i objašnjenja o svakoj igri. Brošuru možete preuzeti OVDJE.

Više fotografija pogledajte OVDJE.