Radno vrijeme i kontakt knjižnice

SNALAŽENJE U KNJIŽNICI

Na policama lektire i slobodnog izbora za učenike vidljivo su istaknute oznake:

M - knjige za učenike 1. i 2. razreda

D -  knjige za učenike od 3. do 6. razreda

O -  knjige za učenike 7. i 8. razreda

S -  slobodan izbor

I -  igrokazi

Pravila internetskog bontona:

1.       Na tuđim internetskim portalima ponašaj se kao pristojan gost – uljudno se ponašaj i lijepo se izražavaj.

2.       Uvijek se pitaj tri stvari – jesu li informacije koje šaljem DOBRE, ISTINITE i KORISNE.

3.       Nemoj pisati grube riječi, lagati, vrijeđati, tračati, prijetiti i biti nasilan prema drugima.

4.       Kada oblikuješ svoj profil i stavljaš svoje fotografije, upitaj se kako bi se osjećao kada bi to vidio u dnevnim novinama.

5.       Nigdje ne objavljuj svoje osobne podatke ili podatke svojih prijatelja i međusobnu prepisku ukoliko za to nemaš njihovu suglasnost.

6.       Ne raspravljaj s onima koji ismijavaju bilo koji vjersku, nacionalnu ili rasnu pripadnost.

7.       Prijatelju ili prijateljici za rođendan ne šalji e-mail, već ga nazovi ili posjeti. Rođendan je stvarni, a ne virtualni događaj.

8.       Poruke ne šalji kad si ljut i na njih ne odgovaraj kada si ljut jer pisani trag ostaje i kada te ljutnja prođe.

9.       Za krojenje pravde na Internetu odgovorni su administratori. Ne upuštaj se u samostalne akcije, već se u slučaju kršenja zakona ili pravila pristojnog ponašanja obratiti za pomoć njima, voditeljima ili policiji.

10.   Ako naiđeš na nečiji otvoreni sandučić (inbox), pravilo o neotvaranju i nečitanju tuđih pisama jednako vrijedi i na Internetu.

11.   Ne šalji poruke za koje nisi siguran da ih ljudi žele primiti.

12.   Predstavljanje tuđim imenom strogo je zabranjeno.