> 3.c
Projekt Lumen Dubrovnik
Ova izložba je edukativna i interaktivna, dopustila je djeci dodir, sklapanje, rasklapanje, stvaranje i eksperimentiranje sa znanjem. Tema naše prve izložbe je znanost u sapunici. Upoznavamo djecu sa povijesti mjehurića od sapunice, prvim slikama koje ih prikazuju, najstarijim puhalicama. Učimo ih što je mjehurić, kako djeluje sapun u vodi, što je to glicerin, zašto vidimo boje na mjehuriću, mora li mjehurić imati oblik kugle. U interaktivnom dijelu, djeca istražuju površinsku napetost vode pomoću spajalica, rade zid od sapunice na kojemu promatraju igru svjetlosti i boje, te ga koriste kao trampolin da bi se uvjerili u elastičnost tog tankog sloja sapunice. Pomoću velikih držača, predmeta iz kućne radinosti i dekorativnih puhalica oblikuju balone. Vise mozete pogledati u galeriji.