OSMI RAZREDI

TERENSKA NASTAVA - KONAVLE 8.a i 8.e RAZREDA

Autor: Lana Kurtović, 22. 10. 2010.

Učenici 8.a i 8.e razreda bili su 17.studenog 2010. god. na terenskoj nastavi u Konavlima. Posjetili smo Zračnu luku Dubrovnik, gdje su nas dočekali ljubazni službenici i upoznali sa značenjem zračne luke, načinom rada i obnovljenim terminalom za međunarodne putnike. Ispod samog uzletišta vidjeli smo i Đurovića špilju (Skycellar) koja je zbog svog smještaja jedinstvena u svijetu. Usprkos kiši došli smo i do najjužnije točke Hrvatske i vidjeli park Prevlaku i tvrđavu Oštro ispred koje smo se prisjetili Vukovara, i zapalili svijeću za sve žrtve. Na povratku smo posjetili Soko kulu ili Soko grad u selu Dunave. S učenicima su bile profesorice Jasminka Nikolić, Mirjana Kaznačić i Maja Burmas.