> Natjecanja

Vremenik - Katalog natjecanja i smotri

Autor: Lana Kurtović, 21. 10. 2010.

Natjecanje je pravilima određen postupak iskazivanja sposobnosti, vještina i znanja učenika/ca pisanim ili usmenim oblicima, pojedinačno ili u skupini. Nakon provedbe natjecanja sastavi se ljestvica poretka na temelju rezultata. Natjecanja, u pravilu, imaju nekoliko razina: školsku, županijsku i državnu.

Smotre su predstavljanja postignuća u vještinama i umijećima učenika/ca. Smotre, u pravilu, imaju nekoliko razina: školsku, županijsku i državnu.

Svrha natjecanja i smotri:

- predstavljanje rezultata rada, znanja, vještina, sposobnosti i kompetencija učenika/ca i njihovih mentora/ica na određenom području

- poticanje i motiviranje na sudjelovanje te međusobno natjecanje učenika/ca i natjecanje učenika/ca sa samim sobom.

Vremenik, Katalog natjecanja i smotri, 2010.doc (107.00 KB)