> Erasmus +

Prva mobilnost - Las Palmas, Gran Canaria

Autor: Administrator , 15. 2. 2018.

Susret je trajao od 26. ožujka do 1. travnja 2017.godine. Predstavnici OŠ Lapad bili su učenici Lukša Stabile, Luka Aletić, Đivo Klaić, Ina Bašić, Andrea Raguž i Lara Skaramuca u pratnji profesorica Darije Čanić, Danijele Bubalo i Lucije Vujice.

Tjedan su proveli radno, učeći i družeći se s vršnjacima iz Italije, Engleske i Španjolske. Partneri i domaćini iz Las Palmasa pripremili su bogat program i raznovrsne aktivnosti. U sklopu boravka bio je i kulturni program prilikom kojeg su posjetili  Tejedu, Arucas, Veguetu i mnoga druga mjesta. Jedan od ciljeva ove mobilnosti bio je promicanje vlastite kulture, upoznavanje drugih kultura  i običaja te poticanje komunikacije na stranom jeziku. Ovaj boravak završen je obilježavanjem Dana solidarnosti gdje su učenici i profesori učili stare kanarske borbe, otrčali humanitarnu utrku i otplesali zajednički pozdravni ples.