Natječaj za radna mj...
« Studeni 2018 »

Ispis statistike od 13. 10. 2010.

Ovaj mjesec: 1901
Vijesti 2018/2019
PrROJEKT - MALI MASLINARI
Autor: Nikolina Miloslavić, 11. 6. 2018.

👏👏👏Projekt „Eko maslina“ već se nekoliko godina provodi u našoj školi. Mi, Mali maslinari, učenici smo četvrtih razereda. I ove godine bili smo vrijedni.
Kako je ljeto bilo sušno, a godina rodna, već u kolovozu brinuli smo o stablima, morali smo ih zalijevati. Tako smo očuvali već smežurane plodove koje smo uskoro brali, narezivali te ih stavljali u more kako bi se odgorčili.
U listopadu i studenome bila je akcija branja maslina za ulje. Gajbe smo brodom Postira poslali mljeti na otok Šipan u modernu uljaru. Gospodin Goravica nas je počastio mljevenjem. Dobili smo dvadeset šest litara ekstra djevičanskog maslinovog ulja.
Jedva smo dočekali kušati naše ulje i masline te se uvjeriti u izvrsnost naših proizvoda.
U prosincu smo sudjelovali na Božićnoj prodajnoj izložbi. Naše ulje se moglo kupiti, što su učinili naši roditelji. Novac je doniran za naše bolesne prijatelje.
Kako smo bili vrijedni, a mi mislimo i dobri, nagrađeni smo s dva izleta. Bili smo ugošćeni u Smokovljanima na OPG-u Mato Katičić . A oduševili smo se vinogradima i maslinicima Vinarije Rizman na Kleku.
Također smo posjetili i Rasadnik Prud u Metkoviću gdje smo se educirali o vrstama maslina te o navrtanju.
Cijelu godinu smo učili o maslini, njenoj vrijednosti i značenju u prošlosti i sada. Također smo redovito bili u masliniku kako bi ga čistili, gnjojili i promatrali. Učili smo o oprašivanju i utjecaju vremenskih prilika na oprašivanje te sve to pratili.
Ponosni smo bili kad smo o našim proizvodima i iskustvima pričali našim roditeljima i naravno našoj ravnateljici kojoj smo donijeli gotove proizvode deklarirane i lijepo upakirane.
Ovo četverogodišnje iskustvo nikad nećemo zaboraviti.🍈🍈🍈🤗👌💕👏❣️❣️❣️