Forum mladih FILMSKO STVARALAŠTVO

Autor: Tea Kompar Jerković, 26. 1. 2023.

U srijedu, 25. siječnja, u kinu Visia s početkom u 18 sati održao se Forum mladih Filmsko stvaralaštvo djece i mladih u organizaciji Kinematografa Dubrovnik, udruge Šipan film i Grada Dubrovnika.

Cjelogodišnja gradska manifestacija Forum mladih tradicionalno se u siječnju nastavlja radionicom "Filmsko stvaralaštvo djece i mladih". Predstavljaju se mlade nadolazeće nade sedme umjetnosti. Riječ je o mladim ljudima s obje strane kamere - snimateljima, režiserima, montažerima i glumcima.

Svojim su se filmskim udradcima predstavili sudionici Ljetne škole Šipan i Dubrovačkog filmskog festivala te učenici dubrovačkih osnovnih i srednjih škola. Priredbu je vodio Miro Bronzić, koji je, osim najava filmova, razgovarao s autorima o motivima i iskustvima prilikom izrade njihovih filmskih djela.

Priredbu je u ime organizatora otvorio zamjenik pročelnika Upravnog odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo Miho Katičić, pohvalivši stalni napredak fimske radionice Foruma mladih, kako u kvantitativnom, tako i u kvalitativnom smislu.

Naša škola se ove godine predstavlja s kratkim filmom učenika 7.d o Danu učitelja, a program manifestacije možete pogledati u prilogu.

forum_23_program(1).pdf (608.57 KB)