Obavijest za roditelje, staratelje - Uši

Autor: Administrator , 9. 12. 2018.

Poštovani roditelji, staratelji !

Želimo vam skrenuti pažnju o potrebi pregleda glave i vlasišta vaše djece i ukućana. Ukoliko utvrdite kako dijete ili netko od ukućana  ima uši ili gnjide na vlasištu, potrebno je dijete ostaviti kod kuće i  odmah provesti neki od postupaka razušivanja vlasišta kod svih ukućana uz pomoć posebnih sredstava koje će vam preporučiti liječnik ili ljekarnik.

Kao pomoć u tome,  šaljemo vam i upute epidemiologa HZJZ-a.

Prije povratka u školu potrebno je potpuno očistiti vlasište od ušiju i jajašca (gnjida)!

U obitelji u kojoj su se pojavile uši potrebno je nakon tretiranja vlasišta i glave oprati svu posteljinu, deke, ručnike, odjeću, pogotovo onu koja se oblači preko glave, kao i sva pokrivala za glavu (naročito vunene kape).

Ušljivost je zarazna i tretira se kao zarazna bolest, a odgovornost je na obitelji! Ušiju ćemo se riješiti  isključivo ozbiljnim pristupom svih roditelja ili staratelja i zato se nikako ne smijemo oglušiti na ovu pojavu i ne smijemo je zanemarivati !

U slučaju zanemarivanja ovakvih pojava od pojedinih roditelja ili staratelja, škola će zakonski biti dužna obavijestiti Centar za socijalnu skrb.

Ovih dana molimo  da obavezno provedete pregled djece, po potrebi ih ostavite kod kuće i provedete razušivanje u slučaju pojavnosti ušiju.