Malo sjećanja sa terenske nastave - Mljet

Autor: Nikolina Miloslavić, 30. 10. 2018.

Malo sjećanja sa terenske nastave😃❣️❣️❣️
Terenska nastava na Mljet
Dana 12. rujna 2018. (srijeda) učenici 3. a i 3. b razreda Područne škole Montovjerna s učiteljicama Marinom Brčić, Žanetom Zgorelec i Gordanom Hajdić Nodilo išli su na izlet u NP Mljet.
Polazak je bio s katamaranom Nona Ana iz Luke Gruž u 9.15 h za Mljet.
Tijekom plovidbe morem vidjeli smo otoke Daksu, Koločep, Lopud i Šipan. Posjetili smo kapetana na zapovjedničkom mostu koji nas je upoznao s raznim uređajima za upravljanje katamaranom.
U Polače na otok Mljet smo stigli oko 11.00 h gdje su nas dočekali kombiji i odveli do NP Mljet. Tamo smo se ukrcali na brod za otočić sveta Marija koji se nalazi unutar Velikog jezera. Prošetali smo otočićem i obišli samostan, te se s brodićem uputili na Malo jezero gdje smo se opustili, okupali i sladoledom ohladili.
Povratkom u Polače ručali smo u restoranu Ogigija te se ukrcali na katamaran i stigli u Luku Gruž u 17.40 h.
                                                                             učenica 3. a
                                                                             Anamarija Grbavac